02188739680 ghanbarian14@gmail.com

پرسش و پاسخ درباره گلو

– چگونه از گلودرد جلوگیری کنیم؟ گرچه راه قطعی وجود ندارد ولی تغذیه مناسب, مصرف میوه جات تازه حاوی ویتامین سی ,استراحت وآرامش کمک کننده است.

– تنفس بد دائمی را چگونه توجیه کنیم ؟ تنگی ناحیه حلق, بزرگی لوزه ونرمی بیش از اندازه عضلات حلق و…. می تواند عامل آن باشد.

– آیا صدای از دست رفته ام را می توانم بدست آورم؟ اگر آواز می خوانید نباید به حنجره تان فشار آورید, اگر آلرژی دارید آن را کنترل کنید. بهر حال گاهی می تواند منجر به ایجاد تورم ویا پولیپ حنجره شود.

– من یک پولیپ روی تار صوتی ام دارم ؟ اگر مراقب حنجره ات نباشی به آن استراحت صوتی نداده و پرهیز از عوامل تحریک کننده نداشته باشید وگرفتگی صدای طولانی مدت ایجاد نمایید ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

– من یک معلم هستم نمی توانم داد بزنم ؟ خوش به حال شاگردان آن معلم, گاهی فرم حنجره, عضلات اطراف آن از نظر تونوسیتی طوری است که امکان بسته شدن قدرتمندانه تارهای صوتی وجود ندارد. درمانی ندارد.

– آیا درمانی برای خشکی گلو وجود دارد؟ علل گوناگونی برای آن وجود دارد که بسته به علت آن درمان می شود.بیشتر اوقات آلرژی به مواد پیرامون خود داریم که شناسایی آن جهت درمان راحتتر می باشد.

– گلو درد استرپکوکی چیست؟ عامل گلو درد میکروب خطرناک استرپتوکوک است که اگر درمان مناسب نشود می تواند منجر به تب روماتیسمی شود.

– مری فندق شکن چیست؟ در اثر حرکت غضروف های حنجره ومری بر روی هم صدایی از ابتدای مری خارج می شود که به آن صدای فندق شکن میگویند.

– برای جلوگیری از عفونت مکرر لوزه چکار می توانم بکنم؟ رعایت اصول بهداشت وپرهیز از تماس با افراد مبتلا به سرماخورده, گاهی لوزه ها نیاز به جراحی دارند.

– من حس بویایی وچشایی خود را از دست داده ام, چرا ؟ احتمالا” سرماخورده اید.

– غدهِ ی پاپیلوما برروی تارهای صوتی را چه کار کنیم؟ بستگی به اندازه غده, مدت زمان بروز, سن بیمار, محل آن, درمان وبرخورد با آن متفاوت است.

– لوزه های من چه مشکلی دارند؟ بعضی اوقات لوزه ها به علت حفره ای بودن ویا بزرگی بیش از حد زود به زود چرک می کند ودچار درد والتهاب می شوند که نیاز به یک درمان قوی وگاهی جراحی دارند.

– آیا جراحی لوزه, مرا مستعد عفونت نمی کند ؟ اگر لوزه به دلیل مزاحمت های عفونی عمل شده باشد, بعد از عمل خیلی کَمتر دچار عفونتهای چرکی گلو می شود.

– آیا جراحی لوزه روی صدای من وآواز من تأثیرمی گذارد ؟ اصلا” روی فرم صدا که منشأحنجره دارد تأثیر نمی گذارد.

– آیا قادر به آواز خواندن بعد از عمل لوزه هستم ؟ مسلما” بله