02188739680 ghanbarian14@gmail.com

پرسش و پاسخ درباره بینی

– جراحی زیبایی برای بینی های خمیده وپیچ خورده چگونه است؟ امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه جراحی پلاستیک بینی صورت گرفته می توان با تکنیک های ظریفی اینگونه دفورمیتی ها را اصلاح کرد.

– بینی قرمز را چکار می توان کرد ؟ عوامل زیادی همچون آلرژی, عفونت, ضربه وبیماری های التهابی می تواند در آن دخالت داشته باشد که بسته به ریشه یابی آن درمان می گردد.

– چگونه می توانیم از تکرار سینوزیت جلوگیری کنیم؟ زمینه های متعددی در بروز سینوزیت مؤثر است که شناسایی آن عوامل واز بین بردن آنها می تواند کمک کند مثلا عامل آلرژی یکی از دلائل مهم عود وتکرار سینوزیت است.

– من می خواهم سینوزیت هایم را تخلیه کنم؟ گاهی اگر درمان های مناسب طبی جواب مساعدی نداد می توان آنها را تخلیه کرد.

– سینوزیت چرکی؟ سرماخوردگی های ویروسی می تواند زمینه ساز سینوزیت چرکی باشد که نیاز به مصرف آنتی بیوتیک مناسب ودرمان های کمکی آن دارد.

– بینی ملتهب شده چیست؟ در مواردی چون سرماخوردگی, سرما زدگی, آلرژی و مخاط داخل بینی حالت قرمزی والتهاب پیدا می کند.

– دخترم دماغش ترشح دارد؟ ترشحات می تواند ناشی از آلرژی باشد یا عفونت چرکی سینوسها ویا حتی می تواند بر اثر ورود شیئ خارجی به داخل بینی ایجاد شود.

– ترشحات طولانی مدت از بینی دخترم ناشی از چیست؟ عوامل آلرژی زا یا پولیپ بینی در داخل سینوسها یا بینی و…. می تواند علت آن باشد.

– دخترم حس بویایی ندارد؟ آنفلونزا شدید, پولیپ بینی وعوامل ضربه, تومور مغز و…. می تواند عامل آن باشد.

– مادرم حس بویایی ندارد؟ باید معاینه از جهت بیماری های آلرژی, پولیپ بینی, سابقه ابتلا به سینوزیت وتومور انجام شود.

– بینی ام روز به روز بزرگتر می شود؟ اگر در سنین رشد تا 25 سالگی باشد مسئله ای نیست ولی در سنین بالا دراثر رشد غدد چربی در زیر پوست بینی کنگره ای شکل بنام رینوفیما می شود.

– بینی ام مرتب آبریزش دارد؟ برای پیگیری از نظر آلرژی ومهار آن لازم است پزشک متخصص گوش وحلق وبینی شمارا معاینه کند.

– خرخر شبانه ام همسایه ها واطرافیان را کلافه کرده است؟ روشهای درمانی پیشرفته ای برای درمان آن مهیا شده است.

– پسرم وقتی بینی اش را تمیز می کند خونی است ؟ زخم های مخاطی بینی, دستکاری, حساسیت فصلی, خشکی مخاط و…..از عوامل ایجادی آن هستند.

– خونریزی بینی؟ معضلی است که کمتر کسی را می توان یافت که به آن مبتلا نشده باشد, عموما” با یک مقدار فشار ومدتی انتظار کنترل می شود ویک چکاپ کامل از نظر تست های لنفاوی وعوامل آناتومیکی ضروری است.

– احساس ترشحات پشت حلق را چه کنیم؟ گرچه ترشحات چرکی سینوس ها ویا آلرژی در بروز آن دخیل است لکن توصیه می شود جدی گرفته شود.

– وسط تیغه بینی ام یک سوراخ وجود داردچه کنم؟ عموما” مشکل ساز نیست ودر معاینات پزشکی از کشفیات آنهاست که آگاهی دادن به آن جز نگران کردن بیمار چیزی در بر ندارد.

– علل خون دماغ چیست؟ بیشترین علل, عوامل برخورد فیزیکی به منطقه بینی, علل خونی و… است.