02188739680 ghanbarian14@gmail.com

پرسش و پاسخ

علائمی چون گیجی, تهوع وکاهش شنوایی می تواند ناشی از چه بیماری باشد؟ بیماری سرگیجه حمله ای خوش خیم است وگاهی می تواند ناشی از لابیرتیت حاد باشد.

– چگونه می توان با علائم ناشی از بیماری مسافرت مبارزه کرد؟ در صورت شدید بودن علائم باید مسافرتها را محدود کرد وداروهای ضد سرگیجه استفاده کرد.

– من نمی توانم خمیازه بکشم چه کنم ؟ سعی کنید خونسرد باشید اشکالی ندارد.درمان خاصی ندارد.

– در مواقع سرماخوردگی ترش می کنم چرا؟ به زمینه ژنتیکی وساختمانی معده ومری مربوط بوده ونگرانی ندارد.

– من حامله هستم, احساس می کنم حالت سرماخوردگی دارم؟ به جهت افزایش هورمون های دوران حاملگی وفشارهای فیزیکی به ریه ودیافراگم علائم شبیه سرماخوردگی است که باید تحمل کرد واینها شروع سختیها ومشکلات مادر شدن وفراهم شدن بهشتی است که قرار است زیر پای مادران قرار گیرد.

– آیا آلرژی من ارتباطی با سرماخوردگی دارد؟ ارتباط عامل ومعلولی ندارد, علائم این دو گاهی شبیه هم بوده ودر مواقعی وجود آلرژی باعث می شود سرماخوردگی دیرتر از بدن دفع شود ودرمان زود هنگام سرماخوردگی در این افراد الزامی است.

– آیا محل کار من می تواند باعث بیماری در من شود؟ مسلما” به دلائل گوناگونی می تواند از جمله : عوامل فیزیکی, مثل آلودگی هوا, ذرات معلق در آن,سر وصدا و… عوامل روحی, استرس شغلی, مثل فشار روحی در مواجه با ارباب رجوع, کارفرما ویا همکاران, می توانند باعث ایجاد بیماری در فرد شوند.

– من صدایم را از دست داده ام ؟ طیف وسیعی از عوامل در این مورد مطرح است, از فریاد زدن وآواز خواندن تا سرماخوردگی وشوک عصبی وحمله آلرژی وده ها عامل دیگر که نیاز به یک پروتکل درمانی خاص خود را دارد.

– تمام فامیل من از خشکی وتورم پوشش مخاطی خود نگرانند؟ متأسفانه بعضی از بیماری های ارثی مثل سندرم چنین بیماری را باعث می شود.

– درمان مناسب تب یونجه چگونه می باشد؟ به غیر از شناسایی عوامل محیطی وسپس پرهیز از عوامل ایجاد کننده ,درمان دارویی نیز الزامی است.

– زبان جغرافیایی چیست؟ گاهی بر روی زبان بعضی افراد پرزهای چشایی به صورت نامنظم وجود دارد که منظره شبیه نقشه جغرافیایی ایجاد می کند که به آن زبان جغرافیایی می گویند . عارضه خاصی نیست ونیاز به درمان خاصی نیز ندارد.

– درموقع مسافرت با هواپیما و دچار سردرد شدید می شوم ؟ تغییرات فشار جو به سینوس ها ی اطراف بینی منتقل شده وسینوس های اطراف بینی خصوصا” سینوس پیشانی دچار درد شدید می شوید که نیاز به درمان های اورژانسی دارد.

– خونمردگی ناگهانی درچشم چه علتی دارد؟ ضربه, آلرژی اختلالات خونی وتغییرات فشار خون از عوامل مهم آن است